Program PIT FORMAT® - to darmowy i jeden z najbardziej znanych programów do rozliczeń rocznych w Polsce. Zawiera niezwykle intuicyjny Kreator, który prowadzi Cię „krok po kroku” przez każdą deklarację PIT.

Program jest niezwykle prosty w obsłudze, a jednocześnie bogaty w wiele funkcji pomagających w sprawnym rozliczeniu PIT, m.in. unikalny system ograniczeń kwot, który na bieżąco kontroluje i ogranicza wpisywane kwoty do wysokości możliwych odpisów i system e-Deklaracji rozbudowany o obsługę najczęstszych problemów przy wysyłce elektronicznej.

Pobierz i rozlicz PIT 2023 bezpłatnie, rekomendacja PTE
Wypełnij PIT 2023 w Rybniku ze sprawdzonym PIT Format

W bezpłatnym PIT Format 2023 nie ma limitu wypełnionych deklaracji oraz liczby podatników. Program obsługuje wszystkie rodzaje dochodów: z tytułu zatrudnienia, z działalności gospodarczej (w tym ryczałt), dochody z giełdy, emerytury i renty oraz dochody osiągane za granicy.

To program do pit 2023, dzięki któremu możesz już w kilka minut, w prosty i bezpieczny sposób sporządzisz każdą deklarację: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36S, PIT-37, PIT-38, PIT-39 oraz dodatkowe pit dla firm: PIT-11, PIT-4R i PIT-8AR. Znajdziesz tu komplet 13 rodzajów załączników: PIT-28B, PIT-B, PIT-BR, PIT-D, PIT-DS, PIT-O, PIT-2K, PIT-M, PIT-ZG, PIT-Z, PIT-IP, PIT-PM, PIT-NZI i formularze NIP: NIP-7, ZAP-3.

Rozlicz PIT w Rybniku z programem PIT FORMAT®
Dowiedz się, dlaczego warto!

01.

Prosta i intuicyjna obsługa

Sprawdzony i darmowy program PIT Format w wersji na rok 2023 pomoże Ci szybko i bezbłędnie wypełnić właściwy PIT oraz rozliczyć ulgi. W tym programie do pit masz dwie drogi rozliczenia: intuicyjny Kreator oraz Aktywne deklaracje dla zaawansowanych użytkowników.

02.

Niezwykle bogaty w funkcje

PIT FORMAT to jedyne w Polsce tak profesjonalne narzędzie do sporządzania rocznych zeznań podatkowych. Znajdziesz tu wiele unikalnych funkcji: zapis kilkunastu wartości pod jednym odliczeniem, system ograniczeń kwot możliwych odpisów od dochodu i podatku, nowy wygląd deklaracji podatkowych umożliwiający ich skalowanie wraz z wydrukiem dwustronnym. W programie znajdziesz też zbiór przepisów oraz wbudowane mechanizmy kontroli i kontekstowych podpowiedzi,

03.

Wspierasz Rybnickie Organizacje

W tej darmowej wersji programu PIT dla Rybnika możesz przekazać swoje 1,5% na wybraną Organizację Pożytku Publicznego z miasta Rybnika. Dzięki temu kwota ta wędruje z budżetu państwa na rzecz organizacji prowadzącej działalność prospołeczną w Rybniku.

04.

Bezpieczna wysyłka PIT przez internet

Program dostępny jest w bezpiecznej wersji instalacyjnej, a swoje deklaracje możesz sprawnie i bezpiecznie wysłać przez Internet, bez wychodzenia z domu. Podgląd i wydruk e-Deklaracji generujesz w formie deklaracji papierowych lub zapisujesz do pliku PDF. Z darmowego PIT Format możesz też wydrukować przelewy do urzędu skarbowego.

05.

Ułatwienie wprowadzania danych

PIT Format ma wbudowaną wewnętrzną bazę danych: m.in. listę urzędów skarbowych, miejscowości, województw, a także zapamiętuje podstawowe dane podatnika, to wszystko sprawnie rozliczyć PIT w Rybniku! W każdym miejscu programu dostępny podręczny kalkulator walut. Dane i rozliczenia podatników przechowane są w wewnętrznej bazie danych, co w perspektywie kolejnych lat pracy w programie znakomicie usprawnia obsługę.

06.

Zawsze pewny i bezpieczny

Rozliczenie pit37 i każdej innej deklaracji jest zgodne z aktualnymi przepisami podatkowymi. Możesz pewny, bo PIT Format® to jedyny posiadający rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE). Program do rozliczeń PIT 2023 został stworzony przez firmę zajmującą się od blisko 30 lat oprogramowaniem księgowo-podatkowymi.